Academy International Żoliborz

ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 16, 01-590 Warszawa

tel.: 22 833 98 08

Academy International Żoliborz to dwujęzyczne przedszkole i żłobek, zlokalizowane w zacisznej, lecz dobrze skomunikowanej okolicy nieopodal zbiegu ulic Popiełuszki i Słowackiego.

Budynek przedszkola zaskakuje estetyką i niebanalną architekturą wnętrza, pomysłowym wystrojem oraz wysokim i przestronnym pomieszczeniem, w którym znajduje się wewnętrzny plac zabaw z kulkami. Dzieci mają również do dyspozycji duży, ocieniony i dobrze wyposażony plac zabaw na zewnątrz.

Zapraszamy dzieci w wieku od roku do 6 lat.

Wirtualny spacer

Dlaczego My

Dwujęzyczność

Efektywny program dwujęzycznej edukacji językowej w placówkach Academy International oparty jest na metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning). Oznacza to jednoczesne przekazywanie treści z nauczanych dziedzin i naukę języka obcego. W czasie zabaw i codziennych czynności dziecko styka się z otoczeniem, opisywanym przez nauczyciela w języku angielskim.

W grupach przedszkolnych nauka angielskiego przez zabawę trwa kilka godzin dziennie. Dzieci realizują cykle edukacyjne zgodnie z programem. We wszystkich placówkach Academy International część komunikacji z dziećmi odbywa się wyłącznie w języku angielskim – dzieci mają okazję obcować z językiem nie tylko podczas zajęć, ale także na placu zabaw czy w szatni. Pozwala to naszym wychowankom w naturalny sposób poznawać nowy język, likwidując bariery, jakie powstają przy tradycyjnym nauczaniu. Dodatkowo, w grupach pięcio- i sześciolatków uczymy dzieci drugiego języka obcego – hiszpańskiego.

Nauka logicznego myślenia

Logiczne myślenie czy inaczej rozumowanie to kluczowa ludzka umiejętność, zapewniająca sprawne funkcjonowanie i prawidłowy rozwój.

Wiele lat doświadczenia w pracy z dziećmi pokazało nam, że odpowiedni dobór zabaw, gier, zagadek, zadań, ale i sposobu uczenia wpływa na zdolność logicznego myślenia oraz rozwój kreatywności. Dlatego w placówkach Academy International realizujemy nasz autorski program „Mądra Główka-Łamigłówka”.

Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych. Wśród młodszych dzieci wdrażamy go poprzez zabawy logiczne, zagadki i ćwiczenia słowno-rysunkowe. W pracy z dziećmi starszymi większy nacisk kładziemy na gry logiczne, takie jak np. warcaby, a dla najstarszych dzieci – pięcio- i sześciolatków – szachy. Posiadamy certyfikat „Szachy przyjazne w szkole i przedszkolu”.

Praca w środowisku daltońskim

Działania wychowawcze realizujemy w oparciu o międzynarodowy program „Dalton International”. Pracując w środowisku daltońskim kształtujemy u dzieci samodzielność, umiejętność współpracy, odpowiedzialność za swoje działania oraz zachęcamy je do refleksji.

Rozwijając te kompetencje u wychowanków pomagamy im budować poczucie własnej wartości i pewności siebie, dzięki czemu realizują z pasją swoje cele i spełniają marzenia. Zachęcamy dzieci do niezależności i odwagi w myśleniu, podejmowania decyzji i działania.

W proces wychowawczy angażujemy rodziców, których zapraszamy na szkolenia, prezentacje i zajęcia otwarte. Dbamy o spójność aktywności proponowanych przez naszą placówkę, tworząc tym samym solidny fundament dla kształtowania osobowości dziecka.

Organizacja

Opieka i bezpieczeństwo

Grupy przedszkolne liczą od 10 do maksymalnie 18 dzieci. W czasie zajęć w placówce oraz na spacerach, opieka sprawowana jest przez jedną osobę na 10 dzieci w przypadku trzylatków oraz na 12 dzieci w przypadku czterolatków.

Dla wszystkich przedszkolaków organizujemy wycieczki z przejazdem autokarem. Dzieci z najstarszych grup mogą uczestniczyć także w wycieczkach z przejazdem komunikacją miejską.

Nasze przedszkola umiejscowione są w bezpiecznym otoczeniu oraz dogodnych dla rodziców lokalizacjach. Wszystkie nasze placówki spełniają wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy atesty, które potwierdzają wysoki standard bezpieczeństwa.

Dodatkowo przedszkola są monitorowane przez agencję ochrony. Znajdują się w nich systemy przywołujące patrol interwencyjny w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Jeśli nie spodziewamy się gości, drzwi wejściowe są zamknięte na klucz. Prosimy wówczas o korzystanie z domofonu.

Oprócz rodziców dziecko mogą odbierać wyłącznie osoby pisemnie upoważnione w formularzu rekrutacyjnym, z podaniem numeru dowodu osobistego i numeru telefonu kontaktowego.

Wyżywienie

Posiłki przygotowuje kuchnia należąca do Academy International. Nasze menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych.

Nie stosujemy tłuszczów trans, potrawy są zazwyczaj gotowane lub pieczone. Nie używamy sztucznych polepszaczy smaku i glutaminianu sodu, potrawy również wolne od syropu glukozowo-fruktozowego. Ograniczamy cukier i sól. Do słodzenia deserów korzystamy wyłącznie z naturalnego cukru lub miodu, a smak dań obiadowych wzbogacamy używając wyłącznie naturalnych przypraw.

Dla dzieci z alergiami pokarmowymi zapewniamy diety wykluczające produkty mleczne i jajka. Istnieje także możliwość rezygnacji z wieprzowiny oraz wykluczenie produktów glutenowych (nie są one jednak przygotowywane w osobnej strefie bezglutenowej).

Posiłki serwowane są w jadalni.

Ramowy plan dnia

9:00-9:30 śniadanie
9:30-11:00 język angielski/zajęcia dydaktyczne
11:30-12:30 spacer/zabawa
12:30-13:30 obiad
13:30-14:30 odpoczynek/słuchanie bajek, muzyki
14:30-15:00 Mądra Główka-Łamigłówka
15:00-15:15 I podwieczorek
16:30-17:00 II podwieczorek

Dokumenty
  1. Statut Academy International Żoliborz – Pobierz

Skontaktuj się z nami