• Dwujęzyczne
    placówki edukacyjne

Harmonogram rekrutacji AIK49 2024/2025.

Sprawdź zasady rekrutacji
do klasy 1 AI Karolkowa 49
w roku szkolnym 2024/2025

Pielęgnujemy skrzydła – historia z życia rodzica

Dzieci rodzą się ze skrzydłami – z naturalna pewnością siebie. Wiedząc o tym podążamy za nimi, oferując im różne możliwości

Dodajemy skrzydła - historia z życia rodzica

Mówimy: „Jak ono szybko rośnie!”

Każdy rodzic zachwyca się rozwojem swojego dziecka. Przychodzi na świat taki bezbronny, ale jednocześnie ciekawy wszystkiego. Mały bohater, któremu uchylamy kawałek nieba, by tylko zaspokoić jego potrzeby.

Nawet kiedy dzieci są jeszcze malutkie, zastanawiamy się, co będzie dalej?

Myślimy o przyszłości naszej pociechy i w głowie obieramy różne kierunki. Niejeden raz sen z powiek zabiera nam myśl o tym, jak możemy przyczynić się do szczęśliwego, pełnego przygód życia. Jak sprawić, aby nasz maluch dostał wszystko, czego potrzebuje? 

Jest przecież takie bystre, otwarte i mądre. Nasza rodzicielska droga to morze łez wzruszenia, ogrom miłości, ale także trosk – tych małych i nieco większych. Nic dziwnego, że kiedy znajdujemy się przed jednym z najważniejszych wyborów, serce zaczyna bić mocniej. Patrzymy w świetliste, pełne radości oczy i wiemy, że nie możemy ich zawieść.

Kiedy wybieramy żłobek, przedszkole, czy szkołę podstawową, podejmujemy najważniejszą decyzję mającą wpływ na rozwój, szczęście i sukces naszego dziecka.

Wyobraźmy sobie teraz scenariusz idealny, o którym marzymy i który jest na wyciągnięcie ręki.

Odbieramy maluszka ze żłobka i widzimy, jak bardzo jest uśmiechnięty. W ciągu kilku dni zrobił się taki pewny siebie! 

Jak do tego doszło? Nasz przedszkolak wita nas, łapie za rękę i mówi: „Chodź! Pokażę Ci, czego się nauczyłem”. Niezwykła radość emanuje od naszego dziecka, któremu rosną skrzydła. Nie może się doczekać, aż nam opowie, co ciekawego wydarzyło się dzisiaj. 

Nasze dzieci są niezwykle szczęśliwe. Otoczone bliskością, zaufaniem. W szkole stają się coraz bardziej samodzielne, wiedząc czego chcą. Nawiązują przyjaźnie. Wkrótce pierwsze miłości. Śmiało odpowiadają za swoje działania, uwielbiają współpracować z kolegami. Stają się otwarci na świat. Kreatywni, pełni planów i marzeń. Chcą osiągać sukcesy.

„Dokonuje odkrycia ten kto bada możliwości”

— Albert Einstein

Co takiego ma wpływ na to, że nasza rodzicielska historia potoczyła się w tak dobrym kierunku? 

Dokonaliśmy dobrego wyboru. Zaufaliśmy doświadczeniu, historii i spójnej ścieżce edukacyjnej AI, która od ponad 25 lat kreuje rozwojowe środowisko sukcesu, w zgodzie z potrzebami naszego dziecka. Wspierając je w rozwijaniu pełnej osobowości, jednocześnie zapewniając edukację na najwyższym poziomie.

Nasze dzieci rosną w poczuciu bezpieczeństwa, bliskości, szacunku do ich indywidualnych potrzeb, w kameralnej atmosferze. Mają więc wspaniałe warunki do rozwoju. Pokochały wyzwania, zbudowały przyjacielskie relacje, otworzyły się na nowe horyzonty, a naukę traktują jak przygodę. 

Mówimy: „Jak ono szybko rośnie!”. Codziennie powtarzamy jak mantrę i wpadamy w wielki zachwyt. Tym razem jednak nie spędza nam już snu z powiek żadna negatywna myśl dotycząca opieki i edukacji naszego dziecka. Wiemy, że wszystko jest takie, jak chcielibyśmy, żeby było.  Chociaż nasza rodzicielsko-dziecięca droga wciąż się pisze, to scenariusz jest barwny, a my już czujemy satysfakcję i spełnienie.

Dołącz do Nas!

Wspólnie zadbajmy o Sukces Twojego Dziecka

Chcesz razem z nami budować wyjątkowe środowisko? Umów się na spotkanie. Zapoznaj się z zasadami rekrutacji do naszych żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych. Zapraszamy!

Dołącz do Nas!