• Dwujęzyczne
  placówki edukacyjne

Harmonogram rekrutacji AIK49 2024/2025.

Sprawdź zasady rekrutacji
do klasy 1 AI Karolkowa 49
w roku szkolnym 2024/2025

Szkoła Podstawowa Karolkowa Wola Śródmieście Warszawa – Academy International

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.” – Paulo Coelho

Drodzy Rodzice, 

Jeśli szukacie wyjątkowego, dwujęzycznego środowiska edukacyjnego, jestem pewna, że Academy International Karolkowa 49 jest odpowiedzią na Państwa potrzeby.

Dwujęzyczna szkoła podstawowa AIK49, którą mam przyjemność prowadzić, to miejsce stworzone specjalnie dla wszystkich spragnionych wiedzy i edukacyjnych przygód. 

Wiemy jak wspierać Ucznia w drodze do sukcesu oraz szczęśliwego życia.

Łączymy wysoki poziom edukacji wraz z rozwojem osobowości. Mamy ponad 25 lat doświadczenia. 

Do zobaczenia w naszej szkole!

Katarzyna Goryluk – Gierszewska
Dyrektor Academy Karolkowa 49

Więcej o nas

Dowiedz się o naszej autorskiej metodzie rozwoju i kształcenia oraz innowacyjnych programach

Rodzice o Nas

Gdybyśmy mieli wybrać ponownie,
wybralibyśmy Academy International” Rodzice Zuzi

Rekomendacje
 • Janek w szkole czuje się bardzo bezpiecznie. W placówce obowiązuje stały plan dnia. Syn lubi swoich nauczycieli 🙂 nawet wtedy, gdy się z nimi nie zgadza;) Widzę, że robi postępy w czytaniu, pisaniu, komunikowaniu się z otoczeniem. Podoba mi się bardzo, że wszystkie sytuacje, które dzieją się w szkole, są w szkole wyjaśniane. Sytuacje trudne są omawiane na bieżąco z dziećmi. Dzieci są zachęcane do samodzielnego rozwiązywania trudności między sobą. Poziom angielskiego jest bardzo dobry, mam porównanie do zerówki i pierwszej klasy, które spędziliśmy w innych szkołach. Szkoła słucha potrzeb rodziców i uczy dzieci samodzielności 🙂 Pierwsze zajęcia w zdalnej formie wypadły dobrze, choć szkoła miała mało czasu na dostosowanie się do nowych decyzji. Dzieci miały jasną rozpiskę dnia, spisane zasady co można robić a czego nie. Nie miałam okazji słuchać przebiegu lekcji, ale na koniec dnia zobaczyłam, że wszystkie zadania zostały odrobione przez Jaśka samodzielnie 🙂 nawet z plastyki, która nie była nigdy jego ulubionym przedmiotem 😉 Więc mogliśmy iść na spacer zamiast odrabiania prac domowych..co pamiętam jako zmorę z poprzedniej szkoły.
  Karolina
  Mama Franka
 • Nasz syn był uczniem Academy International Karolkowa 49 począwszy od klasy zerowej, aż do egzaminu ósmoklasisty w roku 2020, zaś edukacja naszego dziecka i stworzenie mu optymalnych warunków rozwoju było i jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego też miło nam zarekomendować szkołę Academy International Karolkowa  jako godną najwyższego polecenia ze względu na walory edukacyjne, bardzo dobrą organizację, jak również zapewnienie naszemu dziecku możliwości wszechstronnego rozwoju w bezpiecznych warunkach, co nie jest bez znaczenia w dzisiejszych, pełnych nowych wyzwań czasach. Rekomendacja ta jest oparta przede wszystkim o obiektywne, zewnętrzne mierniki rozwoju oraz osiągnięć syna. Poziom edukacji w Academy International pozwolił mu osiągnąć w 2020 roku wynik rekrutacyjny do liceum na poziomie powyżej 177 punktów (egzamin ósmoklasisty z matematyki oraz j. angielskiego zdany na maksymalnym poziomie 100 pkt.), co gwarantowało przyjęcie do klasy matematyczno–fizycznej w najlepszym wg rankingu Perspektyw liceum w Polsce. W zakresie edukacji językowej, którą słusznie szczyci się Academy International, syn uzyskał z kolei na zakończenie edukacji w szkole wynik na najwyższym poziomie C1 (Advanced) z zewnętrznego egzaminu FCE organizowanego przez British Council i został finalistą konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego – pochodząc przy tym z rodziny całkowicie polskojęzycznej. Co równie ważne, syn zawsze traktował szkołę jako miejsce przyjazne, bezpieczne i ciekawe, w którym po prostu lubił przebywać i do którego chciał wracać- zachowując ten sentyment do dnia dzisiejszego. To z kolei jest najlepszym powodem do wystawienia niniejszej rekomendacji szkole Academy International Karolkowa 49 dla nas, jako jego rodziców. Zdecydowanie polecamy.
  Rodzice Kuby
  Kuba z 8 klasy
 • Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru szkoły Academy International . To miejsce to przede wszystkim indywidualne podejście do ucznia, komfort uczenia i  nauczania,  dzięki małym klasom nauczyciele z zaangażowaniem podchodzą do każdego ucznia. To daje kameralną atmosferę w szkole, częste interakcje uczniów i nauczycieli, a co za tym idzie większe zaangażowanie. Bardzo nam się podoba podejście do uczniów, do ich talentów, mocnych i słabych stron. Wszelkie nawet trudne sytuacje rozwiązywane są od razu. Nauka w tej szkole, a przede wszystkim nauka j.obcych, co dla nas było najważniejsze przy wyborze szkoły, jest na bardzo wysokim poziomie,  także szeroki wybór zajęć dodatkowych, takich jak zajęcia sportowe, artystyczne, muzyczne. Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor szkoła funkcjonuje na wysokim poziomie, wszystkie prośby kierowane do niej są zawsze rozpatrywane z ogromnym zaangażowaniem. Zarówno rodzice jak i uczniowie wiedzą, że mogą się do dyrekcji zwrócić ze wszystkim, a ona nie pozostawi tego bez reakcji. Dzięki kompetencjom jakie otrzymała nasza córka w tej szkole o jej dalszą  edukację jesteśmy spokojni.
  Rodzice Ali
  Ala z 7 klasy
 • Butikowa szkoła podstawowa, skupiona przede wszystkim na indywidualnych potrzebach ucznia. Profesjonalna na najwyższym poziomie kadra pedagogiczna. Poziom i zakres nauczania plasujący się w czołówce krajowej. Rodzice mogą zawsze liczyć na nienaganne interpersonalne relacje zarówno z nauczycielami jak i z kierownictwem szkoły.  
  Mama Karolinki
  Karolinka z 4 klasy

Tutaj się znajdujemy

Academy International

Szkoła podstawowa Karolkowa 49

ul. Karolkowa 49
01-203 Warszawa

Zapisz swoje dziecko do szkoły podstawowej

Wypełnij formularz zgłoszeniowy