• Dwujęzyczne
  placówki edukacyjne

Harmonogram rekrutacji AIK49 2024/2025.

Sprawdź zasady rekrutacji
do klasy 1 AI Karolkowa 49
w roku szkolnym 2024/2025

Od ponad 25 lat począwszy od żłobków poprzez przedszkole, aż do szkoły podstawowej

Kreujemy pozytywne zmiany w edukacji i budujemy środowisko sukcesu dla naszych wychowanków.

Wspólnie z rodzicami, dziećmi oraz całym naszym zespołem budujemy pozytywne środowisko sukcesu, które łączy wysoki poziom edukacji wraz z rozwojem osobowości.

W przestrzeni tej każdy z nas może rozwijać się i wzrastać w wartościach, poczuciu szacunku, bliskości, indywidualności oraz pozytywnej komunikacji.

Środowisko jest bardzo ważne dla rozwoju młodego człowieka

Buduje solidny fundament przyszłej osobowości,  ma wpływ na postawy, umiejętności oraz wiedzę. Daje wsparcie i motywację do działania. Pomaga również w  rozwijaniu pewności siebie, umiejętności społecznych i umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami.

Ponadto wspiera młodego człowieka w rozumieniu wartości, poznawaniu zasad i kształtowaniu celów, które pomogą mu osiągnąć osobisty sukces.

 • Proces wychowawczy i nasza wspierająca rodzinę dziecka w nim rola, poza opieką i wysokim poziomem edukacji, jest fundamentem  kształtowania osobowości młodego człowieka. Wypracowanie jak najbardziej spójnego i systematycznego współdziałania pomiędzy nami a rodziną ma na celu zbudowanie bliskiej relacji, zaufania oraz wspieranie wszechstronnego rozwoju i wychowania dziecka.

  Wspierając rozwój pozytywnej osobowości dziecka koncentrujemy się na rozwijaniu samodzielności,  sprawczości, budowaniu zaufania do siebie, odkrywaniu jego mocnych stron i kształtowaniu motywacji wewnętrznej.

  Działania wychowawcze realizujemy w oparciu o autorski program rozwoju osobowości “PRO”. Zapraszamy rodziców do współpracy, wspierając ich w rozwijaniu kompetencji wychowawczych. Organizujemy różnorodne dni otwarte, spotkania oraz konsultacje.

 • Rozpoczęcie nauki w przedszkolu to ważny etap w rozwoju dziecka

  Okres średniego dzieciństwa przypada na lata pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia. To nie tylko okres rozwoju sfery intelektualnej, to także okres intensywnego rozwoju sfery emocjonalnej. Dlatego tak ważne jest dla nas na tym etapie zaopiekowanie się dziecięcymi emocjami.

  Rozpoczęcie nauki w przedszkolu to ważny krok w rozwoju dziecka. Jest to okres nawiązywania pierwszych relacji z rówieśnikami, nauki współpracy w grupie, poznawanie siebie oraz odkrywanie swoich mocnych stron.  Buduje zaufanie do siebie oraz świata zewnętrznego, kształtuje poczucie bezpieczeństwa. 

  Dziecko ma u nas możliwość eksperymentowania, popełniania błędów, rozwoju poprzez doświadczanie. 

  Ciepła, profesjonalna opieka jaką zapewniamy dziecku jest w tym okresie fundamentalna. Bliskie relacje, budowanie zaufania, rozwijanie samodzielności, ukształtują w dziecku pozytywny stosunek do świata, siebie samego oraz innych ludzi. Ważne jest również dla nas zachowanie równowagi pomiędzy stawianiem granic a bezpieczną swobodą.

 • W przedszkolach Academy International oferujemy opiekę na najwyższym poziomie.

  Wszystkie nasze działania dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszych wychowanków. Wspieramy dzieci w bezpiecznym rozwoju,  towarzyszymy im w trakcie doświadczania, przeżywania przygód, popełniania błędów, kształtowania samodzielności. 

  Z badań naukowych wiemy, że podstawą zdobywania jakichkolwiek nowych umiejętności i rozwoju jest poczucie bezpieczeństwa, bycie kochanym oraz akceptowanym.

 • Nasze „ciocie” w grupach żłobkowych oraz przedszkolnych są ciepłe, uśmiechnięte, troskliwe, a przede wszystkim kochają pracę z dziećmi.

  To dlatego potrafią „dogadać się” nawet z tymi, którzy niewiele jeszcze mówią. To dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu opiekunek i nauczycielek, najmłodsi czują się u nas bezpiecznie, chętnie uczestniczą we wspólnych zabawach, powoli uczą się samodzielności oraz  funkcjonowania poza domem rodzinnym. 

  Nasz zespół tworzą ludzie, dla których praca z dziećmi jest pasją i z empatią podążają za potrzebami i możliwościami każdego z wychowanków. Swój nowoczesny warsztat opierają o doskonałe przygotowanie psychologiczne i pedagogiczne oraz wewnętrzne szkolenia z naszej autorskiej metody rozwoju i kształcenia.

Dołącz do Nas!

Wspólnie zadbajmy o Sukces Twojego Dziecka

Chcesz razem z nami budować wyjątkowe środowisko? Umów się na spotkanie. Zapoznaj się z zasadami rekrutacji do naszych żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych. Zapraszamy!