• Dwujęzyczne
    placówki edukacyjne

Harmonogram rekrutacji AIK49 2024/2025.

Sprawdź zasady rekrutacji
do klasy 1 AI Karolkowa 49
w roku szkolnym 2024/2025

Logiczne myślenie ma przyszłość!

— 1 minuta

Czym jest logiczne myślenie? Najprościej można je określić jako umiejętność prawidłowego rozumienia i wnioskowania. Innowacyjny program nauki logicznego myślenia – autorstwa Academy International – rozwija kreatywność i zdolność właściwego wnioskowania, umożliwia rozwiązywanie problemu samodzielnie i w grupie, daje szansę na pokonywanie barier i trudnych sytuacji.

Jednym z narzędzi rozwijającym logiczne myślenie w placówkach Academy International są szachy. Dlaczego szachy? Szachy kształtują wyobraźnię i uczą koncentracji. Każda partia, wymaga zarówno działań ofensywnych jak i defensywnych, przez co zmusza zawodnika do intensywnego myślenia, planowania, przewidywania konsekwencji – to wszystko pozwala ćwiczyć myślenie strategiczne, które mniej lub bardziej świadomie wykorzystamy w wielu sytuacjach poza szachownicą. ….

Kolejnym elementem logicznego myślenia jest rozbudzenie w dziecku pasji naukowej. Zachęcenie go do poznania i oswojenia nauk ścisłych oraz obiektywnego postrzeganiem świata. Ta fascynująca przygoda z nauką biegnie tropem eksperymentów i doświadczeń wykonywanych na zajęciach, które odpowiadają na wiele nurtujących dziecko pytań np. Skąd się bierze światło? Dlaczego wyginęły dinozaury? Czy matematyka na prawdę jest królową nauk?…