• Dwujęzyczne
  placówki edukacyjne

Harmonogram rekrutacji AIK49 2024/2025.

Sprawdź zasady rekrutacji
do klasy 1 AI Karolkowa 49
w roku szkolnym 2024/2025

Żłobki AI to miejsca specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych.

Dostosowane do ich wieku i potrzeb rozwojowych. 

Świadoma aranżacja przestrzeni edukacyjnej istotnie wpływa na rozwój maluchów, a zastosowane w procesie dostosowywania lokalu odpowiednie materiały budowlane oraz wyposażenie, przyczyniają się do zachowania dobrego zdrowia oraz bezpieczeństwa.

Nasza przestrzeń edukacyjna jest przyjazna, uporządkowana, a także przemyślana

Zachęcająca do aktywności fizycznej, wspierając m.in. w zdrowym rozwoju.

Ustrukturyzowane i zwizualizowane pomoce edukacyjne, w tym pierwsze elementy daltońskie, wspierają maluchy i porządkują ich rytm dnia. Wspierają pierwsze samodzielne działania małego dziecka.

Przestrzeń żłobkowa odpowiada zarówno na potrzeby aktywnego rozwoju jak i potrzebę do odpoczynku. 

 • Z badań wynika, że uporządkowana przestrzeń wspiera rozwój logicznego myślenia u dziecka m.in. poprzez stymulowanie jego umiejętności rozpoznawania wzorców i zależności przestrzennych.

  Dzieci, które są otoczone porządkiem i harmonijnym środowiskiem mają większą skłonność do myślenia abstrakcyjnego. Uporządkowane miejsce pozbawione chaosu daje im możliwość swobodnego przedstawiania obrazów w głębokim umyśle, co jest niezbędne do tworzenia nowych pomysłów oraz logiki ich realizacji.

  Dodatkowo mała ilość bodźców zewnętrznych obniża napięcie, związane z rozwojemu układu nerwowegou uczniów, które jest stałym elementem tak młodego umysłu. 

 • Jakość jest jedną z naszych fundamentalnych wartości. Zarówno w kwestiach programowych, jak i w naszych standardach dotyczących np. używanych farb. Wszystkie pomieszczenia w naszych żłobkach i przedszkolach zostały pomalowane nietoksycznymi farbami,  które mają najniższą wartość emisji lotnych związków organicznych (LZO). 

  Warto podkreślić, że farby, których używamy są przyjazne dla środowiska, zdrowia ludzi oraz zwierząt. Najwyższa jakość ekologicznej receptury naszych farb została potwierdzona za pomocą międzynarodowego certyfikatu Ecolabel – produkt ten posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i nie zawiera rozpuszczalników organicznych. 

  Wszystkie nasze placówki spełniają Europejskie wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy atesty, które potwierdzają wysoki standard bezpieczeństwa. 

  Ponadto w naszych placówkach posiadamy profesjonalny sprzęt filtrujący powietrze z wirusów, grzybów, alergenów oraz smogu.

 • Specjalnie dla dzieci zbudowaliśmy certyfikowane, profesjonalne, wewnętrzne sale zabaw zwane „kulkami”. Przestrzeń ta została zaprojektowana z myślą o swobodnej i nieskrępowanej zabawie, która jest uwielbiana przez wszystkich naszych podopiecznych. Poza swobodną zabawą kulki są też miejscem przystosowanym do przeprowadzania zajęć ruchowych, w których poprzez aktywną zabawę dzieci mogą rozwijać małą i dużą motorykę. 

 • Poza kulkami dzieci korzystają dodatkowo z ruchu na świeżym powietrzu podczas zabaw na naszych zewnętrznych placach zabaw. Dodatkowo nasze ogrody to miejsce, w których prowadzimy przedszkolne ogródki.

  To jedna z metod na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dbamy, doglądamy, pielęgnujemy. Rośniemy razem z roślinkami. Dowiadujemy się skąd pochodzą. Dzięki działaniom przez doświadczanie dzieci uczą się m.in. samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.

Dołącz do Nas!

Wspólnie zadbajmy o Sukces Twojego Dziecka

Chcesz razem z nami budować wyjątkowe środowisko? Umów się na spotkanie. Zapoznaj się z zasadami rekrutacji do naszych żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych. Zapraszamy!