• Dwujęzyczne
  placówki edukacyjne

Harmonogram rekrutacji AIK49 2024/2025.

Sprawdź zasady rekrutacji
do klasy 1 AI Karolkowa 49
w roku szkolnym 2024/2025

Program AI Healthy lifestyle

W przedszkolu i żłobku wspiera u dziecka budowanie świadomego życia, łącząc rozwój aktywności fizycznej, zdrowych nawyków żywieniowych z  dbaniem o siebie oraz naszą planetę

To również budowanie u dziecka świadomości jak być wrażliwym i uważnym na potrzeby swoje oraz innych. Dzieci, które od małego są uwrażliwiane na potrzeby swoje oraz bliższego i dalszego otoczenia, w dorosłym życiu świadomie podchodzą do życia i zachowania w nim równowagi. 

Ruch, edukacja żywieniowa oraz ekologia to ważny element naszych codziennych aktywności z dziećmi. Praktykujemy jak być zdrowym i szczęśliwym żyjąc na czystej planecie.

 • Dzieci, które uczestniczą w zajęciach edukacji żywieniowej, same zdecydowanie chętniej sięgają po owoce i warzywa. Budują nawyki, które zaowocują w ich dalszym życiu.

  Wprowadzając edukację żywieniową oferujemy dzieciom zdrowe, pełnowartościowe i dostosowane do ich potrzeb posiłki. Zapewniają one dobre samopoczucie, jak i prawidłowy rozwój. 

  W karcie dań Academy International na stałe goszczą tylko te posiłki, które przeszły pozytywny test w naszych jednostkach, czyli takie, które z radością znikają z talerzy dzieci. Smak to pierwsze kryterium naszych posiłków, ale nie jedyne. Nasze jadłospisy są zbilansowane a porcje dań dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych, zmienia się w ciągu roku, co pozwala dzieciom na poznawanie coraz to nowych smaków oraz korzystanie z bogactw sezonowych owoców i warzyw.

  Ważna jest również dla nas estetyka potraw, które podajemy dzieciom. Na co dzień staramy się wprowadzać elementy programu Healthy lifestyle poprzez rozwijanie u dzieci poczucia smaku, estetyki posiłków. Bazujemy w większości na produktach własnych przygotowywanych w naszej kuchni. 

  Nasze jadłospisy zostały opracowane we współpracy ze specjalistami z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Zgodnie z zaleceniami PZH dzieci, wyżywienie w żłobku oraz przedszkolu zapewnia 75% dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze.

  Uwzględniamy potrzeby dzieci na diecie: bezmlecznej, bezglutenowej, bezjajecznej i bez wieprzowiny.

  Żywienie w Academy International obejmuje 4 posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek oraz przekąski owocowo-warzywne.

  W grupach żłobkowych dostosowujemy nasze dania do możliwości najmłodszych. W roli dodatków proponujemy lubianą przez dzieci marchewkę, buraczki na ciepło czy delikatną mizerię. Nie stosujemy polepszaczy smaku. Przywiązujemy wielką wagę do jakości warzyw i owoców. Ograniczamy do minimum cukier, ilość soli oraz ostre przyprawy.

 • Odpowiednia ilość aktywności fizycznej daje organizmowi dziecka moc do realizowania i odkrywania siebie w pozostałych sferach życia. 

  Ruch wspiera harmonijny, kompleksowy rozwój i zdrowie psychofizyczne dziecka. Podczas realizowanych u nas zajęć rozwojowych dzieci uczą się m.in. nawiązywać kontakt emocjonalny i wzrokowy, rozwijają poczucie bezpieczeństwa, kształtują zaufanie do siebie oraz do drugiego człowieka.

  Zwiększają świadomość swojego ciała, relaksują oraz regenerują organizm, uczą się koncentrować na wykonywanym zadaniu, podnoszą poczucie własnej wartości i budują zaufanie do siebie.

 • W obecnych czasach coraz więcej mówi się o zmianach klimatycznych oraz skażonym środowisku przyrodniczym. Czujemy się współodpowiedzialni za edukację ekologiczną dzieci – taką, która sprawi, że ich nastawienie do przyrody ukształtuje w nich sposób współdziałania w harmonii ze środowiskiem przyrodniczym.

  Ważną rolę w budzeniu świadomości ekologicznej u dziecka odgrywa systematyczna, świadoma zapoczątkowana już w przedszkolu edukacja, która uczy odpowiedzialności za stan przyrody i naszą rolę w tym procesie.

  Działamy w mikro i makro skali. Od bliskiego otoczenia dziecka, poprzez kraj, w którym żyje, aż do tego, co dzieje się na całej planecie.

Dołącz do Nas!

Wspólnie zadbajmy o Sukces Twojego Dziecka

Chcesz razem z nami budować wyjątkowe środowisko? Umów się na spotkanie. Zapoznaj się z zasadami rekrutacji do naszych żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych. Zapraszamy!