• Dwujęzyczne
    placówki edukacyjne

Harmonogram rekrutacji AIK49 2024/2025.

Sprawdź zasady rekrutacji
do klasy 1 AI Karolkowa 49
w roku szkolnym 2024/2025

Uniwersytet szachowy

— 2 minut

W Academy International doceniamy pozytywne aspekty jakie niesie za sobą gra w szachy, która jest ważnym elementem naszego autorskiego programu rozwoju i kształcenia. Od klasy 4 uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności szachowe w szerszym zakresie, na zajęciach dodatkowych.

Szachy to potężny bodziec rozwoju, chęci zdobycia wiedzy. Już pierwsze doświadczenie roszad na planszy pokazuje początkującemu szachiście, że mógłby on uniknąć wielu błędów, a nawet przegrania partii, gdyby zapoznał się z wcześniej opracowanymi i znanymi teoretycznymi nowinkami i regułami. Tak początkowo powstaje chęć  poznania elementów nowych kombinacji i pułapek, która następnie przeradza się w potrzebę dogłębnego studiowania teorii szachów.

Istocie szachów absolutnie nie odpowiadają przypadkowe posunięcia: za każdy nieprzemyślany ruch szachista może ponieść stratę w postaci utraty dobrej pozycji swoich figur i przegrania partii.

Dlatego w Academy International stworzyliśmy Uniwersytet Szachowy. Uczniowie  poznają  tu pasjonujący świat partii pod czujnym okiem wybitnych trenerów.

Szachy to nie tylko nauka, to także zajmująca rozrywka, która sprzyja samodyscyplinie i kreatywności!

Academy International to „Szkoła przyjazna szachom” Szkoła przeszła certyfikację programem “Szachy przyjazne w szkole i przedszkolu”