Academy International Wawer

ul. 27 Grudnia 52, 04-665 Warszawa

tel.: 22 417 68 08

Realizując dwujęzyczny program edukacyjny i rozwijając autorskie programy edukacyjno-wychowawcze, każdego dnia działamy z myślą o sukcesie naszych wychowanków.

Zapraszamy, dołącz do nas!
Trwa rekrutacja na rok szkolny 2022/ 2023. Zostały ostatnie wolne miejsca do zerówki, klasy 2, 3 oraz 4.

Rekrutacja do klasy 1 została już zamknięta.

Dziękujemy za docenienie naszej pracy!
Co nas wyróżnia:
Academy International – 25 lat+ doświadczenia.
21 pozycja w rankingu szkół publicznych i niepublicznych po egzaminie ósmoklasisty.
Spójność oraz ciągłość programowa. W planach otwarcie liceum.
Dwujęzyczność – Efektywny program dwujęzycznej edukacji językowej oparty na metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz immersji językowej.
Uczniowie realizują 10 godzin języka angielskiego tygodniowo. Średnia z języka angielskiego podczas egzaminu ósmoklasisty w 2021 r. wynosiła 91% z matematyki oraz 99% z języka angielskiego. Przygotowujemy do egzaminów Cambridge. Nasi uczniowie zdają egzaminy: Starters, Movers, Flyers, KET, PET, kończąc klasę ósmą egzaminem FCE. Zdawalność egzaminów wynosi 100%. Nasze szkoły to certyfikowane centra egzaminacyjne Cambridge.
Drugi język obcy – hiszpański.
Program rozwoju osobowości “Jestem Młodym Liderem” rozwija cechy liderskie oraz umiejętności miękkie. Pozwala odkryć własną moc. Uczy wyrażania swojego zdania i pokazuje, jak zamieniać stres w siłę napędową. Pomaga również uwierzyć w siebie, a także wykorzystywać swój potencjał w osiąganiu wyznaczonych celów. Pozytywne przywództwo, współpraca, samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność samorefleksji to ważne kompetencje, które pozwolą odnosić sukcesy w życiu dorosłym.
Program rozwoju logicznego myślenia wzmacnia kreatywność oraz krytyczne myślenie. Jednym z elementów programu są zajęcia szachowe dla uczniów w klasach 1-3 oraz rozszerzona matematyka, które realnie wspierają rozwój logicznego myślenia.

Synergia tych wyróżników zapewnia Twojemu Dziecku Sukces!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z dyrektorem szkoły.

Sprawdź nas!

Wirtualny spacer

Dlaczego My

Dwujęzyczność

Efektywny program dwujęzycznej edukacji językowej w Academy International Wawer oparty jest na metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz immersji językowej.
Oznacza to, że treści z nauczanych dziedzin i języka angielskiego przekazywane są równolegle.

Kompetencje przyszłości

Nasze dzieci niebawem staną przed nowymi wyzwaniami, związanymi z dynamicznie zmieniającym się światem i stylem życia.

W Academy International już dziś przygotowujemy wychowanków do nadchodzących zmian, rozwijając w nich kompetencje przyszłości.rnrnW naszych placówkach z powodzeniem uczymy dzieci kreatywności, pewności siebie, samodzielności, odpowiedzialności i umiejętności współpracy.

Tak pracujemy na Sukces Twojego dziecka.

Autorski program "Jestem młodym liderem"

„Jestem młodym liderem” to autorski projekt edukacyjny Academy International, który uzupełnia programy nauczania o rozwój cennych kompetencji liderskich.

Program rozwija u dzieci odwagę, odpowiedzialność, samodyscyplinę i umiejętność koncentracji. Nasi młodzi liderzy uczą się tworzenia klarownego przekazu, rozwiązywania problemów, współpracy oraz inicjatywy w działaniu.

Dzięki tym umiejętnościom uczniowie szkół Academy International zdobędą konkretne narzędzia, by inspirować, motywować, efektywnie pracować w zespole i mądrze nim przewodzić.

Program „Jestem młodym liderem” jest realizowany we wszystkich klasach przez cały rok szkolny.

Nauka logicznego myślenia oraz rozszerzona matematyka

W Academy International wiemy, że umiejętność logicznego myślenia i sprawne posługiwanie się matematyką to kompetencje nieodzowne do odniesienia sukcesu niemal w każdej dziedzinie.

Zaniedbanie tego obszaru w dzieciństwie często okazuje się w dorosłym życiu stratą nie do odrobienia, dlatego już w najmłodszych klasach uczymy dzieci gry w szachy i wprowadzamy autorski program „Gimnastyka umysłu”. Posiadamy certyfikat „Szkoła przyjazna szachom”.

Od klasy czwartej logiczne myślenie rozwijamy dzięki rozszerzonemu programowi matematyki, realizowanemu w wymiarze 6 godzin tygodniowo.

Efekt? Nasi uczniowie osiągają wysokie noty na testach matematycznych i godnie reprezentują Academy International w konkursach zewnętrznych.

Organizacja

Mając na względzie dobre samopoczucie dzieci i spokój rodziców dokładamy starań, aby nasi wychowankowie mogli uczyć się i bawić w bezpiecznym otoczeniu i w komfortowych warunkach.

Co tworzy klimat naszej szkoły?

-indywidualne podejście do dziecka;
-zaufanie;
-tutoring;
-szacunek do pracy;
-jakość wzajemnej komunikacji;
-współpraca z rodzicami;
-szkolne święta i tradycje;
-wspólne świętowanie sukcesów

Ocenianie kształtujące

W szkołach podstawowych Academy International stosujemy ocenianie kształtujące.rnrnTrwale wzmacnia ono w uczniach poczucie ich wartości i zwiększa zaangażowanie w naukę, a także zachęca do samodzielności i stwarza warunki do współpracy. Dzięki temu nasi wychowankowie podchodzą do procesu uczenia bardziej świadomie i mogą wziąć pełną odpowiedzialność za efekty swojej pracy.

Sprawy porządkowe

Szkoła jest czynna w godzinach 8.00 – 18.00. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się o 8:30, a po ich zakończeniu uczniowie mają możliwość uczęszczania na zajęcia dodatkowe. Z ofertą organizowanych w naszej szkole zajęć dodatkowych (dodatkowo płatnych) można zapoznać się na początku września.

Bezpieczeństwo

Nasze szkoły umiejscowione są w bezpiecznym otoczeniu oraz w dogodnych dla rodziców lokalizacjach. Wszystkie nasze placówki spełniają wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy atesty, które potwierdzają wysoki standard bezpieczeństwa.
Dodatkowo szkoły są monitorowane przez agencję ochrony. Znajdują się w nich systemy przywołujące patrol interwencyjny w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Jeśli nie spodziewamy się gości, drzwi wejściowe są zamknięte na klucz. Prosimy wówczas o korzystanie z domofonu. Oprócz rodziców, dziecko mogą odbierać wyłącznie osoby pisemnie upoważnione w formularzu rekrutacyjnym, z podaniem numeru dowodu osobistego i numeru telefonu kontaktowego.

Wyżywienie

Posiłki przygotowuje kuchnia należąca do Academy International. Nasze menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych.

Nie stosujemy tłuszczów trans, potrawy są zazwyczaj gotowane lub pieczone. Nie używamy sztucznych polepszaczy smaku i glutaminianu sodu, potrawy są również wolne od syropu glukozowo-fruktozowego. Ograniczamy cukier i sól, a smak dań obiadowych wzbogacamy używając wyłącznie naturalnych przypraw.

Dla dzieci z alergiami pokarmowymi zapewniamy diety wykluczające produkty mleczne i jajka. Istnieje także możliwość rezygnacji z wieprzowiny oraz wykluczenie produktów glutenowych (nie są one jednak przygotowywane w osobnej strefie bezglutenowej).

Posiłki serwowane są w jadalni.

Strój szkolny

Zaprojektowany specjalnie dla naszych uczniów strój szkolny jest fantastycznym elementem identyfikacji wizualnej szkolnej społeczności.

Codzienny strój szkolny składa się z:
polówki z krótkim lub długim rękawem (biała z logotypem)
kamizelki lub sweterka (royal blue)
spodni chinosów w kolorze stalowym, dla dziewcząt opcjonalnie spódnico-spodnie
Galowy strój szkolny składa się z:

białej koszuli
krawata/krawatki
marynarki bawełnianej
spodni chinosów, dla dziewcząt opcjonalnie spódnico-spodnie

Od poniedziałku do czwartku obowiązuje ucznia noszenie podstawowej wersji stroju szkolnego. W piątki uczniowie zakładają do szkoły strój dowolny. W czasie uroczystości szkolnych uczniowie zakładają strój galowy.

Dokumenty
  1. Statut Academy International Wawer Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 161 – Pobierz


Rekrutacja zwyczajowo rozpoczynała się z początkiem nowego roku kalendarzowego i najczęściej kończyła się w marcu, ale ze względu na rosnące zainteresowanie naszą szkołą w ostatnich latach nabór na kolejny rok szkolny rusza tuż po wakacjach.

Jako że z roku na rok coraz szybciej zapełniamy listy obecności przyszłych klas pierwszych, zachęcamy Państwa, aby nie odkładać „na później” decyzji dotyczącej wyboru szkoły podstawowej dla dziecka.


Poznaj proces rekrutacji

  1. Zadzwoń lub napisz e-mail

    Pierwszym krokiem, aby Państwa dziecko zostało uczniem naszej szkoły jest rozmowa telefoniczna lub kontakt mailowy. Wówczas zaprosimy Państwa na spotkanie oraz prześlemy formularz rekrutacyjny.

  2. Spotkajmy się

    Podczas spotkania rekrutacyjnego dyrektor placówki rozmawia najpierw z rodzicami, a następnie z rodzicami i kandydatem. Zaproszenie dziecka do udziału w dniu próbnym.

  3. Witaj, szkoło!

    Po wpłynięciu na konto szkoły opłaty wpisowej zapraszamy rodziców na podpisanie umowy. W momencie jej podpisania proces rekrutacji na dane miejsce w szkole jest zakończony i z niecierpliwością oczekujemy na pierwsze zajęcia z naszym nowym uczniem!

Skontaktuj się z nami