Academy International Wilanów

ul. Adama Branickiego 15, 02-972 Warszawa

tel.: 22 842 08 88

W Academy International nie mogliśmy zapomnieć o młodych mieszkańcach wciąż rozrastającego się Wilanowa.

Nasze przedszkole i żłobek mieszczą się na parterze nowego, komfortowego budynku biurowego przy ul. Branickiego. Atuty tej lokalizacji to spokojna, cicha okolica, własny plac zabaw i bliskość domu.

Zapraszamy dzieci w wieku od roku do 6 lat.


Odwiedź nas online!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki w Google Street View – Academy International Wilanów.

Wirtualny spacer

Dlaczego My

Dwujęzyczny program nauczania

Efektywny program dwujęzycznej edukacji językowej oparty jest na metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz immersji językowej. Dzieci są zanurzone w języku angielskim w ciągu całego dnia przedszkolnego, podczas różnorodnych sytuacji.

Angielski podczas zajęć, przy zabawie, jedzeniu, w ogrodzie. Tak. To u nas! Dzieci nawet nie wiedzą, że się uczą. Wspaniale się bawią. A efekty są niesamowite. Każdą grupę przedszkolną prowadzą dwie nauczycielki: polskojęzyczna i anglojęzyczna. Nasz angielski startuje już w żłobku, dzięki czemu szybko staje się dla naszych podopiecznych jednym z naturalnych sposobów porozumiewania się. Wiemy, że maluchy też uwielbiają ten język. Śpiewają, rymują, wyliczają. They ❤ English. Na co dzień wszyscy razem, z różnych kultur, środowisk i państw, poprzez język budujemy środowisko międzynarodowe. 

Dzieci od grupy 5-latków uczą się dodatkowo drugiego języka obcego – hiszpańskiego. Hola✋

Do naszych placówek od wielu lat uczęszczają dzieci z różnych stron świata oraz z rodzin wielojęzycznych. Ponadto przybliżamy dzieciom inne kultury poprzez międzynarodowe projekty, takie jak International Summer, program AIESEC – International Kindergarten, czy projekt “Say Hello to the World”. Takie zajęcia obejmują szeroki zakres tematów: m.in. kuchnię, tańce, ciekawostki geograficzne, kulturowe i historyczne związane z innymi krajami.

Program rozwoju umiejętności i myślenia matematycznego oraz logicznego myślenia "MATH 2.0"

Jako innowację część programu realizujemy już od grupy dzieci dwuletnich (logiczne myślenie).

Myślenie matematyczne jest sposobem pojmowania świata, jego elementów i relacji między nimi. Jest także świetnym treningiem myślenia logicznego. W edukacji matematycznej dzieci najważniejsze są ich doświadczenia. Dlatego też nasz program jest zbudowany z atrakcyjnych, twórczych, aktywizujących elementów między innymi takich jak: roszady, łamigłówki, elementy kodowania, zadania z treścią, rozszerzone treści z programu matematycznego oraz ekonomia przedszkolaka. Wszystko w formie wspaniałej zabawy.  Wyjątkowym elementem programu jest nauka gry w szachy realizowana przez wszystkie dzieci z grup 5 oraz 6-latków. Program w rozszerzonej wersji, dostosowanej do potrzeb ucznia, ma kontynuację w naszych dwujęzycznych szkołach podstawowych.

Program rozwoju osobowości "PRO"

Dzisiaj wiemy, że nie byłoby tych osiągnięć bez “PRO” – PROGRAMU ROZWOJU OSOBOWOŚCI . Dopiero synergia tych trzech programów zapewnia Dziecku Sukces!

Samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność współpracy, autorefleksja oraz atmosfera szacunku i pozytywna komunikacja są fundamentem naszego autorskiego programu “PRO”. Dodatkowo program rozszerzony jest o elementy z projektu planu daltońskiego, który z sukcesem realizujemy w placówkach już od kilku lat, adaptując je również do środowiska domowego. 

Wszystkie powyższe umiejętności wprowadzamy w formie wspaniałej zabawy. Codziennie zachęcamy dzieci do niezależności i odwagi w myśleniu, podejmowania decyzji i sprawczości. Pokazujemy, jak można działać z pasją, doprowadzać swoje zadania do końca, spełniać marzenia i osiągać sukces. Uczymy dzieci przez doświadczanie. Stosujemy aktywizujące metody pracy m.in. metoda projektu, grywalizacja.

Program pozwala rozwinąć dziecku skrzydła i zbudować pełną, pozytywną osobowość poprzez codzienne praktykowanie rytuałów sukcesu na bazie, których będzie mogło zbudować poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, odporność emocjonalną oraz motywację wewnętrzną. 

Organizacja

Opieka i bezpieczeństwo

Grupy przedszkolne liczą od 10 do maksymalnie 18 dzieci. W czasie zajęć w placówce oraz na spacerach, opieka sprawowana jest przez jedną osobę na 10 dzieci w przypadku trzylatków oraz na 12 dzieci w przypadku czterolatków.

Dla wszystkich przedszkolaków organizujemy wycieczki z przejazdem autokarem. Dzieci z najstarszych grup mogą uczestniczyć także w wycieczkach z przejazdem komunikacją miejską.

Nasze przedszkola umiejscowione są w bezpiecznym otoczeniu oraz dogodnych dla rodziców lokalizacjach. Wszystkie nasze placówki spełniają wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy atesty, które potwierdzają wysoki standard bezpieczeństwa.

Dodatkowo przedszkola są monitorowane przez agencję ochrony. Znajdują się w nich systemy przywołujące patrol interwencyjny w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Jeśli nie spodziewamy się gości, drzwi wejściowe są zamknięte na klucz. Prosimy wówczas o korzystanie z domofonu.

Oprócz rodziców dziecko mogą odbierać wyłącznie osoby pisemnie upoważnione w formularzu rekrutacyjnym, z podaniem numeru dowodu osobistego i numeru telefonu kontaktowego.

Wyżywienie

Posiłki przygotowuje kuchnia należąca do Academy International. Nasze menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych.

Nie stosujemy tłuszczów trans, potrawy są zazwyczaj gotowane lub pieczone. Nie używamy sztucznych polepszaczy smaku i glutaminianu sodu, potrawy również wolne od syropu glukozowo-fruktozowego. Ograniczamy cukier i sól. Do słodzenia deserów korzystamy wyłącznie z naturalnego cukru lub miodu, a smak dań obiadowych wzbogacamy używając wyłącznie naturalnych przypraw.

Dla dzieci z alergiami pokarmowymi zapewniamy diety wykluczające produkty mleczne i jajka. Istnieje także możliwość rezygnacji z wieprzowiny oraz wykluczenie produktów glutenowych (nie są one jednak przygotowywane w osobnej strefie bezglutenowej).

Posiłki serwowane są w jadalni.

Ramowy plan dnia

9:00-9:30 śniadanie
9:30-11:00 język angielski/zajęcia dydaktyczne
11:30-12:30 spacer/zabawa
12:30-13:30 obiad
13:30-14:30 odpoczynek/słuchanie bajek, muzyki
14:30-15:00 Mądra Główka-Łamigłówka
15:00-15:15 I podwieczorek
16:30-17:00 II podwieczorek

Dokumenty
  1. Statut Academy International Wilanów – Pobierz

Skontaktuj się z nami