Academy International Centrum

ul. Krochmalna 3, 00-864 Warszawa

tel.: 22 654 00 88

Academy International Centrum to doskonały wybór dla rodziców poszukujących dla swoich dzieci przedszkola lub żłobka w ścisłym centrum Warszawy.

Nasza placówka jest zlokalizowana na tyłach al. Jana Pawła II, w bliskim sąsiedztwie takich budynków, jak Atrium Tower, The Westin Warsaw, Q22 czy Rondo 1, linii tramwajowych oraz stacji metra.

Zapraszamy dzieci w wieku od roku do 6 lat.

Dlaczego My

Dwujęzyczny program nauczania

Efektywny program dwujęzycznej edukacji językowej oparty jest na metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz immersji językowej. Dzieci są zanurzone w języku angielskim w ciągu całego dnia przedszkolnego, podczas różnorodnych sytuacji.

Angielski podczas zajęć, przy zabawie, jedzeniu, w ogrodzie. Tak. To u nas! Dzieci nawet nie wiedzą, że się uczą. Wspaniale się bawią. A efekty są niesamowite. Każdą grupę przedszkolną prowadzą dwie nauczycielki: polskojęzyczna i anglojęzyczna. Nasz angielski startuje już w żłobku, dzięki czemu szybko staje się dla naszych podopiecznych jednym z naturalnych sposobów porozumiewania się. Wiemy, że maluchy też uwielbiają ten język. Śpiewają, rymują, wyliczają. They ❤ English. Na co dzień wszyscy razem, z różnych kultur, środowisk i państw, poprzez język budujemy środowisko międzynarodowe. 

Dzieci od grupy 5-latków uczą się dodatkowo drugiego języka obcego – hiszpańskiego. Hola✋

Do naszych placówek od wielu lat uczęszczają dzieci z różnych stron świata oraz z rodzin wielojęzycznych. Ponadto przybliżamy dzieciom inne kultury poprzez międzynarodowe projekty, takie jak International Summer, program AIESEC – International Kindergarten, czy projekt “Say Hello to the World”. Takie zajęcia obejmują szeroki zakres tematów: m.in. kuchnię, tańce, ciekawostki geograficzne, kulturowe i historyczne związane z innymi krajami.

Program rozwoju umiejętności i myślenia matematycznego oraz logicznego myślenia "MATH 2.0"

Jako innowację część programu realizujemy już od grupy dzieci dwuletnich (logiczne myślenie).

Myślenie matematyczne jest sposobem pojmowania świata, jego elementów i relacji między nimi. Jest także świetnym treningiem myślenia logicznego. W edukacji matematycznej dzieci najważniejsze są ich doświadczenia. Dlatego też nasz program jest zbudowany z atrakcyjnych, twórczych, aktywizujących elementów między innymi takich jak: roszady, łamigłówki, elementy kodowania, zadania z treścią, rozszerzone treści z programu matematycznego oraz ekonomia przedszkolaka. Wszystko w formie wspaniałej zabawy.  Wyjątkowym elementem programu jest nauka gry w szachy realizowana przez wszystkie dzieci z grup 5 oraz 6-latków. Program w rozszerzonej wersji, dostosowanej do potrzeb ucznia, ma kontynuację w naszych dwujęzycznych szkołach podstawowych.

Program rozwoju osobowości "PRO"

Dzisiaj wiemy, że nie byłoby tych osiągnięć bez “PRO” – PROGRAMU ROZWOJU OSOBOWOŚCI . Dopiero synergia tych trzech programów zapewnia Dziecku Sukces!

Samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność współpracy, autorefleksja oraz atmosfera szacunku i pozytywna komunikacja są fundamentem naszego autorskiego programu “PRO”. Dodatkowo program rozszerzony jest o elementy z projektu planu daltońskiego, który z sukcesem realizujemy w placówkach już od kilku lat, adaptując je również do środowiska domowego. 

Wszystkie powyższe umiejętności wprowadzamy w formie wspaniałej zabawy. Codziennie zachęcamy dzieci do niezależności i odwagi w myśleniu, podejmowania decyzji i sprawczości. Pokazujemy, jak można działać z pasją, doprowadzać swoje zadania do końca, spełniać marzenia i osiągać sukces. Uczymy dzieci przez doświadczanie. Stosujemy aktywizujące metody pracy m.in. metoda projektu, grywalizacja.

Program pozwala rozwinąć dziecku skrzydła i zbudować pełną, pozytywną osobowość poprzez codzienne praktykowanie rytuałów sukcesu na bazie, których będzie mogło zbudować poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, odporność emocjonalną oraz motywację wewnętrzną. 

Organizacja

Opieka i bezpieczeństwo

Grupy przedszkolne liczą od 10 do maksymalnie 18 dzieci. W czasie zajęć w placówce oraz na spacerach, opieka sprawowana jest przez jedną osobę na 10 dzieci w przypadku trzylatków oraz na 12 dzieci w przypadku czterolatków.

Dla wszystkich przedszkolaków organizujemy wycieczki z przejazdem autokarem. Dzieci z najstarszych grup mogą uczestniczyć także w wycieczkach z przejazdem komunikacją miejską.

Nasze przedszkola umiejscowione są w bezpiecznym otoczeniu oraz dogodnych dla rodziców lokalizacjach. Wszystkie nasze placówki spełniają wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy atesty, które potwierdzają wysoki standard bezpieczeństwa.

Dodatkowo przedszkola są monitorowane przez agencję ochrony. Znajdują się w nich systemy przywołujące patrol interwencyjny w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Jeśli nie spodziewamy się gości, drzwi wejściowe są zamknięte na klucz. Prosimy wówczas o korzystanie z domofonu.

Oprócz rodziców dziecko mogą odbierać wyłącznie osoby pisemnie upoważnione w formularzu rekrutacyjnym, z podaniem numeru dowodu osobistego i numeru telefonu kontaktowego.

Wyżywienie

Posiłki przygotowuje kuchnia należąca do Academy International. Nasze menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych.

Nie stosujemy tłuszczów trans, potrawy są zazwyczaj gotowane lub pieczone. Nie używamy sztucznych polepszaczy smaku i glutaminianu sodu, potrawy również wolne od syropu glukozowo-fruktozowego. Ograniczamy cukier i sól. Do słodzenia deserów korzystamy wyłącznie z naturalnego cukru lub miodu, a smak dań obiadowych wzbogacamy używając wyłącznie naturalnych przypraw.

Dla dzieci z alergiami pokarmowymi zapewniamy diety wykluczające produkty mleczne i jajka. Istnieje także możliwość rezygnacji z wieprzowiny oraz wykluczenie produktów glutenowych (nie są one jednak przygotowywane w osobnej strefie bezglutenowej).

Posiłki serwowane są w jadalni.

Ramowy plan dnia

9:00-9:30 śniadanie
9:30-11:00 język angielski/zajęcia dydaktyczne
11:30-12:30 spacer/zabawa
12:30-13:30 obiad
13:30-14:30 odpoczynek/słuchanie bajek, muzyki
14:30-15:00 Mądra Główka-Łamigłówka
15:00-15:15 I podwieczorek
16:30-17:00 II podwieczorek

Dokumenty
  1. Statut Academy International Centrum – Pobierz

Skontaktuj się z nami