Trochę historii, czyli jak to się zaczęło

Academy International jest siecią placówek edukacyjnych, zapewniających ciągłość nauki od okresu żłobkowego do końca szkoły podstawowej. W planach mamy także otwarcie liceum.

Dzisiejsza pozycja naszych placówek jest wynikiem wielu lat doświadczeń i konsekwentnej pracy, którą włożyliśmy w rozwój naszej oferty – od programów wychowawczo-edukacyjnych, przez wyszkoloną kadrę po infrastrukturę przyjazną dzieciom na każdym etapie ich rozwoju. A wszystko to zaczęło się w 1995 roku.

1995 r.

25 lata temu otworzyliśmy naszą pierwszą placówkę, która mieściła się na warszawskich Bielanach. W tamtych czasach rynek przedszkoli niepublicznych nawet jeszcze nie raczkował. Tu i ówdzie pojawiały się pojedyncze inicjatywy, zapewniające alternatywę dla przedszkola.

Patrząc na tę sytuację z dzisiejszej perspektywy widzimy, że nie tylko stworzyliśmy prężnie i stabilnie działającą firmę, ale wprowadziliśmy również na polski rynek szereg programów i rozwiązań, z których do dziś korzystają inni. Już wtedy wyznaczaliśmy edukacyjne trendy.

Pierwsze lata funkcjonowania przedszkola na Bielanach pokazały nam, jak potrzebna była taka inicjatywa. Kiedy zaczęto zapisywać do nas dzieci, które dopiero miały się urodzić, zrozumieliśmy, że czas otworzyć kolejną placówkę.

W 2000 roku otworzyliśmy naszą drugą placówkę, tym razem na Żoliborzu. Ciekawa, nawiązująca do statku aranżacja wnętrza i marynistyczne elementy wystroju okazały się dla naszej firmy dobrą wróżbą i wypłynęliśmy na szerokie wody edukacji.

Naszymi znakami rozpoznawczymi stały się:

  • wewnętrzny plac zabaw (nazywany przez dzieci „kulkami”),
  • codzienna nauka języka angielskiego,
  • ciekawe zajęcia dodatkowe,
  • wysoki poziom edukacji i wychowania, który przekładał się na sukcesy naszych absolwentów w szkołach.

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy system kamer. W owym czasie taka możliwość budziła skrajne emocje, teraz jest standardem nie tylko w naszej sieci. Do dziś rodzice dzieci z grup najmłodszych mogą „pobyć” ze swoją pociechą w trakcie dnia. Dla nas to jeden z elementów systemu jakości.

2000 r.

2003 r.

W 2003 roku otworzyliśmy kolejną placówkę, tym razem w centrum Warszawy.

Od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dziś – w okresie rekrutacji – regularnie musimy tworzyć do niej listy rezerwowe. Był to też moment, w którym w głowach zaczął kiełkować nam pomysł utworzenia niepublicznej szkoły podstawowej.

W 2009 roku otworzyliśmy naszą pierwszą
szkołę podstawową – Karolkowa 49.

Placówka z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Jest to szkoła dwujęzyczna, której uczniowie z najstarszych klas swobodnie zdają międzynarodowy egzamin z angielskiego i zdobywają First Certificate in English. Nasi pierwsi absolwenci są uczniami dobrych warszawskich liceów.

2009 r.
2010 r.

W 2010 roku zakończyliśmy budowę przedszkola w Wilanowie.

Placówka ta od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców. W 2013 roku otworzyliśmy w niej także grupy żłobkowe.

Cztery lata później przenieśliśmy placówkę o niespełna kilometr do pięknego, nowego budynku klasy A, przygotowując w nim piękne, jasne, przejrzyste sale, nową konstrukcję z kulkami oraz całkowicie nowy ogród z placem zabaw.

2013 rok był dla nas przełomowy. Wszystkie nasze placówki
stały się dwujęzyczne!

Wydłużony czas obcowania z językiem, wybrani wychowawcy i nauczyciele komunikujący się wyłącznie w języku angielskim oraz otwartość na środowisko międzynarodowe zawarły się w naszej nazwie – Academy International – oraz działaniu. W naszych placówkach rozpoczęliśmy realizację programów integrujących dzieci ze szkół i przedszkoli z różnych krajów, umożliwiając naszym wychowankom poznawanie różnych kultur i narodowości, a dzięki temu lepsze rozumienie różnorodności otaczającego je świata.

2013 r.
Teraz

Dzisiaj nasi pierwsi podopieczni są już studentami szkół wyższych w Polsce i za granicą.

Z informacji, jakie przekazują sobie na portalach społecznościowych wynika, że doskonale pamiętają i ciepło wspominają czas, który spędzili razem z nami. Patrząc dzisiaj na nich oraz na całą sieć w jej obecnym kształcie, pozostaje nam życzyć sobie kolejnych tak wspaniałych absolwentów oraz dalszych lat dobrego rozwoju.